Jdi na obsah Jdi na menu

Posvícení 2011

Dne 9.9.2011 se v rámci posvícenských oslav města Dašice uskutečnilo utkání starých gard mužstev Sparty Dašice a hostujícího Sokola Moravany. Utkání probíhalo na věkový průměr domácích ve vysokém tempu, kdy nutno podotknout, že soupeř si pod pojmem „starých gard“ přivezl několik opravdu starých třicetiletých hochů. To ovšem mělo blahodárný účinek na tempo zápasu a soupeř alespoň na chvíli držel s domácími krok. Skóre otevřel v 27 minutě domácí Morávek , kdy hned ve 29 ho napodobil Krpata a to obloukem „ala Karel Poborský“. To nenechalo klidným již několik let starého třicetiletého odchovance Dašického fotbalu, ovšem hájícího moravanský drez Krále, který snížil v 33. minutě na 2:1 s pohledu domácích. Tak skončila i první půle. Do druhé vstoupili domácím gólem v 66. minutě opět Krpatovým obloukem ala však víte a bylo 3:1. V 80. minutě se po vleklých pokusech konečně trefil domácí Hrůša na 4:1, v 83. zacílil na 5:1 Morávek. A to nenechalo chladným svátečního střelce domácích Čermáka, který ač značně znevýhodněn díky o tři čísla většímu obutí nenechal nic náhodě a přesně zacílil , ovšem do vlastní branky a upravil tak na konečných 5:2 pro Spartu Dašice. Za zmínku ještě stojí jediná žlutá karta celého utkání od zkušeného rozhodce pro domácího Borovce a to za velmi nevybíravá slova směrem k třicátníkovi Královi.