Jdi na obsah Jdi na menu

Posvícení 2012

Posvícení Sparty  Dašice 2012

V perfektně připraveném svatostánku, za což děkujeme všem co přiložili ruku k dílu, místního fotbalového klubu Sparty  Dašice se na posvícení 2012 uskutečnilo několik mistrovských klání  v míčových sportech.

Hned na úvod zavítal k přátelskému utkání starých gard s místním mužstvem  celek Ředic  a ten, kdo si toto nechal ujít přišel o 13 zásahů do černého.  Domácí mužstvo stále tahalo za ofenzivnější otěže, kdy za stavu 4:0 podlehlo na chvíli myšlence, že se nemůže nic výraznějšího s osudem zápasu stát, ovšem  opak byl pravdou.  Když přísným rozhodčím byla po žluté kartě za ruku ve vápně nařízena penalta proti domácím , museli  za stavu 6:4 přepnout na rychlejší pohon ,a vyhrát tak utkání 9:4 pro Spartu Dašice.

Statistiky :     Sparta Dašice vs. Ředice 9:4

Hruša 4x, Kabeláč 3x, J. Hora, R. Turek

žlutá karta M. Hora starší

Další stopou pro Spartu Dašice, byl nohejbalový turnaj dvojic . Tohoto klání se letos zúčastnilo celkem 12 dvojic, tedy 24 borců z různých koutů světa. Po celodenním maratónu vyhrál neporažený tým Šošonů stylem start – cíl!!!!

Následovalo první mistrovské utkání a to mezi  tými dorostenců  Sparty Dašice a Sezemicemi.  Domácí utkání zvládli, a to v poměru 5:2.

Staistiky: Sparta Dašice dorost vs.  Sezemice 5:2

Dlesk 3x, Vomočil. Růžička.

Dalším utkáním bylo mistrovské utkání Okresního přeboru  Sparty Dašice A a dosud neporaženou Dřítčí. Tento celek do svatostánku dorazil ve velkém stylu a s jasným sebevědomím o výhře. Průběh zápasu tomu i nasvědčoval. Dřítečtí předvedli perfektní rychlou souhru a bylo 0:1. Hned za chvíli po mizerné domácí rozehře přímého kopu navýšili vedení na 0:2.  Ale domácí ukázali velkou vůli  po vítězství těsně před koncem poločasu  snížili nádhernou střelou  na 1:2.  Vůle byla na chvíli nahlodána dalším gólem Dřítečských na 1:3. Ovšem po tomto se začali dít věci. Dašičtí přepnuli na rychlost ze světa snů k čemuž jim velmi pomohla nedisciplinovanost hostí a utkání otočili nádhernými góly. Vyrovnávací byl z nařízeného pokutového kopu a hostujícím týmem velmi otřásl, čehož domácí využili a nasázeli vedoucímu celku celkem 5 branek a zaslouženě vyhráli 5:3.

Statistiky : Sparta Dašice A vs. Dříteč A    5:3

M. Polák 2x, O. Vajer, Zamastil Jiří, P. Šmejda

Utkání 4. třídy Holicko mezi Spartou Dašice B  vs. Litětinami B  bylo posledním mistrovským posvícenským utkáním roku 2012. Borci nastupovali s vědomím, že ostatní celky posvícení zvládli a zaslouženě vyhráli. Nervozita na jejich straně byla však znát pouze v prvních pěti minutách, kdy po velké hrubce v obraně šli hosté do vedení 1:0. To ovšem z jejich strany bylo  úplně vše co přijeli předvést. V prvním poločase dokázal domácí celek nasázet soupeři šest gólů a soupeře  tím zcela zdecimoval. Po přestávce došlo k několika střídáním, kdy s vidinou jasného výsledku se utkání pouze dohrávalo, přičemž Sparta zaznamenala ještě jeden gól. Utkání tak skončilo v poměru 7:1.

Statistiky: Sparta Dašice B vs. Litěntiny B 7:1

Shejbal 2 x , Šafář 2x, Morávek, Kabeláč,Paus

Posvícení  2012 pro dašické hráče skončilo celkovým skóre 24:10 a s jasným získáním  bodů do mistrovských tabulek. Všem akterům, divákům děkujeme.