SO  23.5. 17:00 18 OPATOVICE : DAŠICE 14:45
  SO  20.6. 17:00
  NE 21.6. 17:00

domácí zápasy Roveň

Staré Ždánice : Dašice 0:12 (0:5)

Sestava Dašic: brankář-Jareš ,obrana-Veselský,Dlesk,Vlasák,M.Buchtele,záloha-Endr,A.Vinař,Vomočil,Růžička,útok-Zušták,Jeřábek,střídal-Borovec,Pátek trenéři-R.Vinař,P.Čermák- branky:Dlesk-4x,Jareš-3x,Zušťák-2x,Vomočil-2x,M.Buchtele-1x

Zápas byl zahájen v klasickém rozestavení,ale asi po pěti minutách bylo jasné,že soupeř na naše hráče nebude stačit ,tak došlo k přeskupení hráču tak,že obranu zajišťovali pouze dva hráči a zbytek se zapojil do útočné fáze.Naši hráči měli po celý zápas výraznou převahu i přesto ,že v sestavě bylo šest mladších žáků.Hrálo se pouze na jednu branku.byli vidět pěkné kombinační akce, kdy nejvíce vynikali Dlesk,Vomočil a ani další nezustávali pozadu,takže po poločase to už bylo 0:5.Po přestávce došlo v našich řadách k výměně brankáře Borovec šel za Jareše a ten do útoku,kde se blýskl třemi góly ,bojovností a agresivní hrou.Zápas byl dohrán v klidu s výsledkem 0:12.

Dašice : Sokol Moravany 0:3 (0:1)

Sestava Dašic: brankář-Jareš ,obrana-Vinař,Dlesk,Vlasák,M.Buchtele,záloha-Pátek,Jeřábek,Vomočil,Růžička,útok-Zušták,Štěpánek,střídal-Borovec,Pátková,Šprta trenéři-R.Vinař,P.Čermák- branky:Vomočil-1x,Borovec-2x

V tradičním derby chybělo hned několik hráčů,museli být nahrazeni hráči,kteří by měli spíše nastupovat ještě za elévy(Pátek,Pátková,Šprta).Zápas byl tradičně vyhecovaný a nervózní.Hra byla od začátku neurovnaná a oku diváka rozhodně nelahodila.Hráči kazili přihrávky,všichni se bezmyšlenkovitě zbavovali balónu a nebyli schopni udržet míč na zemi.Malé uklidnění vnesl až Vomočil v 15.minutě ,kdy z trestného kopu cca 3m za půlící čárou překonal ranou pod šibenici (za kterou by se nemuseli stydět ani v Amužstvu) brankáře hostí.I přesto se obraz hry nezlepšil a když k tomu neproměnil Zušťák dva samostatné nájezdy na branku byli všichni rádi,že první půle skončila.Do druhé puli se šlo s jasným cílem zlepšit hru a definitivně prolomit urputné bránění soupeře v 9lidech.Ovšem toto se stále nedařilo.Takže vysvobozením byli dva goly Borovce po přihrávkách Dleska a Vomočila v půlce a závěru poločasu.Za snahu a body pochvala pro všechny,za předvedenou hru nikoli.

Řečany : Dašice 1:0 (1:0)

Sestava Dašic: brankář-Jareš ,obrana-Veselský,Dlesk,Vlasák,M.Buchtele,záloha-A.Vinař,Štěpánek,Vomočil,Růžička,útok-Zušták,Borovec,střídal-Pátek trenéři-R.Vinař,P.Čermák- branky:0

Do zápasu o první místo v tabulce se až na Jeřábka a Endra nastoupilo v plném složení.I přesto,že polovina mužstva byli opět mladší hráči.Což bylo proti výškové,fyzické a věkové převaze naším handikepem.Přesto hra byla hned od začátku vyrovnaná a hrál se pěkný a rychlý fotbal.Návíc jsme si hned v prvních 10min vytvořili tři výložené šance,kdy Zušťák utekl po pravém křídle perfektně zacentroval před bránu,kde bohužel nebyl nikdo schopen umístit do brány na ležícího brankaře.Dále pak Vomočil v 25 minutě nádherným balónem uvolnil Zušťáka do vyložené šance,ale ten nepochopitelným obíháním balónu,promarnil příležitost ke vstřelení branky.Dvě minuty před koncem poločasu po nepřehledné situaci před naším velkým vápnem soupeř po tečovaném balónu vstřelil gól.Druhý poločas byl opět vyrovnaný,ale bylo vidět,že mladším hráčům docházeli síly a tak se tíha zápasu přesunula pouze na starší hráče v čele s Dleskem,Vomočilem a Zušťákem.Na posledních 10min došlo k přeskupení řad a vše bylo podřízeno útoku.I přes silný nápor a zatlačení soupeře před jeho pokutové území se vyrovnat nepodařilo.Zápasu by spíše slušela remíza.Nutno pochválit celé mužstvo a zvláště pak Dleska,Vomočila,Zušťáka kteří vyčnívali.

Dašice : Staré hradiště 2:0 (2:0)

Sestava Dašic: brankář-Obst ,obrana-Borovec,Dlesk,M.Buchtele,záloha-A.Vinař,Jeřábek,Vomočil,Růžička,útok-Zušták,Štěpánek,Pátekstřídal-Špulák,Kohler trenéři-R.Vinař,P.Čermák- branky:Zušťák 2x

Sestava opět slátaná a nekompletní.Dokonce i zcela nový brankař Obst,který chytal poprvé.Tento fakt nijak neovlivnil nasazení hned od úvodu utkání,kdy všichni dávali do hry maximum.Soupeř nebyl schopen přejít přes půlku a zacelý zápas si vypracoval pouze jednu pološanci.Naše mužstvo mělo výraznou převahu korunovanou dvěma góly Zušťáka.Byly i další šance i kombinace,ale nebyly proměněny nebo dotáhnuty do konce.Velmi překvapil Borovec na pravém kraji oprany a nutno lze pochválit také M.Buchteleho který nastoupil s nachlazením a patřil k nejlepším.Jinak zápas neměl výraznější momenty a skončil zaslouženým vítězstvím.

Srch : Dašice 0:1 (0:0)

Sestava Dašic: brankář-Jareš ,obrana-Borovec,Dlesk,Vlasák,Růžička,záloha-A.Vinař,Vomočil,Zušťák,útok-M.Buchtele,Obst,Štěpánekstřídal-0trenéři-R.Vinař,P.Čermák- branky:M.Buchtele

Utkání se odehrálo na hřišti v Bukovce,které mělo minimální rozměry betonový povrch a značnou nerovnost.Toto vyhovovalo domácím,kteří urputně bránili a malé hřiště jim dovolovalo zahušťovat prostor a bránit tak našim akcím.Zápas se vyznačoval úpornou snahou a tlakem našeho mužstva o vstřelení gólu.Ale nedokázali jsme se prosadit.Hra byla neurovnaná,každému odskakoval balón kvůli nerovnému povrchu.Jediným řešením byli nakopávané míče do soupeřova vápna a tam zkusit ze skrumáže dorazit nějaký míč.Což se nakonec podařilo M.Buchtelovi v 88.minutě po nahrávce Vomočila.Zaplať pánubohu za tři body.

Dašice : Horní Jelení 5:0 (1:0)

Sestava Dašic: brankář-Pulkrábek ,obrana-Borovec,Dlesk,Vlasák,M.Buchtele,záloha-A.Vinař,Vomočil,Jeřábek,Růžička,útok-Zušťák,Špulák střídal-Pátek,Štěpánek trenéři-R.Vinař,P.Čermák- branky:Dlesk,Vomočil,M.Buchtele,Zušťák 2x

Zápas jednoznačně v režii domácích a otázkou zůstávalo jen kdy a kolik gólů soupeř obdrží.V prvním poločase se nádhernou střelou prezentoval Dlesk.Po přestávce ho napodobil Vomočil a Buchtele.Dále na sebe úpozornil Zušťák dvěma góly.Dalších šancí bylo spoustu,ale nebyli bohužel proměněny.Zápas se líbil a lze pochválit celé mužstvo.Poděkování patří J.Pulkrábkovi,že zaskočil za absentujícího Jareše.

Opatovice : Dašice 5:1 (1:1)

Sestava Dašic: brankář-Obst ,obrana-Borovec,Dlesk,M.Buchtele,záloha-A.Vinař,Vomočil,Jeřábek,Růžička,útok-Zušťák,Jareš,Štěpánek střídal-0trenéři-R.Vinař,P.Čermák- branky:Jareš,Vomočil2x,Zušťák 2x

Zápas byl zahájen nabuzeným a z předešlého dne podpořeným Jarešem,který chtěl být za každou cenu v útoku.Mít všechny míče,vše rozehrávat a být po celém hřišti u balónu.Výsledkem byl gól do naší sítě po výkopu soupeře od brány a bezradném prodloužení soupeřova hráče v poli.Míč pak přeskočil zcela nepřítomného Obsta.Pak následovalo marné dobívání soupeřovi brány.Vysvobozením pak byl pěkný gól Zušťáka po pěkném centru Dleska z levé strany.Zušťák totiž pochopil po výčitkách trenérů a spoluhráču,že nemá nesmyslně kličkovat mezi pěti pritihráči a raději rovnou vystřelit.Druhý poločas začal opět tlakem našich.Gól vstřelil již uklidněný a vzorně snažící se Jareš.Pak 2x skóroval Vomočil.Jeden gól nádherně trefil z 20mm od tyče do sítě.Na konci ještě Zušťák s přehledem vyškolil obranu a v klidu zavěsil.Soupeř měl za celý zápas pouze jednu šanci.

Dašice : Sezemice 0:2 (0:1)

Sestava Dašic: brankář-Jarešobrana-Borovec,Dlesk,M.Buchtele,Vlasák záloha-A.Vinař,Vomočil,Endr,Růžička,útok-Zušťák,Štěpánek střídal-Špulák,Pátek0trenéři-R.Vinař,P.Čermák- branky:0

Zápas s lídrem tabulky se odehrával ve vyrovnaném stylu s menší občasnou převahou fyzicky urostlejších hostů.Minimum šancí na obou stranách.Zejména naši mladší hráči měli problémy se staršími hráči soupeře.Ale bojovali a nedarovali žádný míč zadfarmo.Což platí o celém mužstvu a opravdu lze pochválit všechy do jednoho.Zápas byl hodně náročný a bojovný,s vysokým nasazením na obou stranách.Zbývá si přát ,aby bylo více takových zápasů s kvalitními soupeři.

Ostřešany : Dašice 1:1 (0:0)

Sestava Dašic: brankář-Jarešobrana-Borovec,Dlesk,Vlasák záloha-A.Vinař,M.Buchtele,EndrJeřábek,útok-Zušťák,Štěpánek,Pátek střídal-Pátkovátrenéři-R.Vinař,P.Čermák- branky:Zušťák

Naše mužstvo opět nebylo kompletní a absence klíčových hráčů Vomočila a Růžičky byla znát.Mužstvo bylo doplněno o další mladé hráče.V zápase měli větší převahu Dašice,ale větší počet šancí si vypracoval soupeř.Tedy škoda,že tu největší celého prvního poločasu Zušťák po hezké kombinaci celého útoku neproměnil a střelou do břevna promarnil.V druhém poločase dašičtí ještě zvýšili úsilí z čehož vyústil vedoucí ól Zušťáka pěknou střelou levou nohou k tyčialá padající list.Poté následovala další akce Zušťáka který perfektně nahrál nabíhajícímu Dleskovi který si parádně naběhl až vlastní obrany.Bohužel se ale po odkopnutém balónu nestačil vrátit zpět a zbylý hráči obrany nebyli schopni zastavit střelu soupeře,které navíc hodně pomohla nerovnost trávníku.škoda byl to velice pěkný zápas.Nutno pochváli opět všechy zvláště pak Dleska.Remíza je asi spravedlivá.

Dašice : Býšť 1:2 (0:1)

Sestava Dašic: brankář-Obst obrana-Borovec,Dlesk,Vinař,Buchtele záloha-EndrJeřábek,Vomočil,Růžička útok-Zušťák,Štěpánek střídal-Otrenéři-R.Vinař,P.Čermák- branky:Dlesk

K poslednímu zápasu sezóny a pro některé též k poslednímu zápasu za starší žáky se s pomocí boží sešlo 11hráčů.Zapas byl téměř vyrovnaný s mírnou převahou domácích.Rozhodly individuální chyby brankáře Obsta,který mužstvo absolutně nepodržel.

Děkujeme odcházejícím hráčům do dorostu(Dlesk,Vomočil,Zušťák,Jareš),kteří byli velkými oporami a tahouny mužstva.Přejeme další úspěchy v dorostu.A těm co zůstali ať sedaří v příští sezóně aspoň tak dobře jako letos.R.Vinař,P.Čermák