Jdi na obsah Jdi na menu

Sparta v haičském 2012

Sparta v hasičském 2012

Dne 2.6.2012 se v Dašicích na místním fotbalovém hřišti uskutečnila další soutěžní liga Pardubického okresu v hasičských závodech s dalším kláním o pohár Antonína Hory. K soutěži tentokráté oproti minulému ročníku nastoupilo celkem 14 mužstev ze všech koutů světa. Mezi mužstvi samozřejmě nemohli chybět borci z mateřského fotbalového klubu SK SPARTY DAŠICE. Tyto se pilně celý rok na tuto soutěž připravovali, kdy spolykali celkem jednu tréninkovou dávku. Trénink byl potřeba neboť loňský čas v lize něco okolo 80 sekund nikoho věru neoslnil. Sparťané si tentokráté obstarali vlastní opasky a bylo to znát. Se zapůjčenou technikou od místního HZS za což mu patří velké dík, se nejprve postavili na start ligy Pardubického okresu. S motorem přezdívaným pracovním názvem „BOBIKA“ roztočili velké katanáčo. Nebýt malé nepozornosti na sání, kdy koš místo v kádi poskakoval po místním trávníku kdo ví, kde by se čas zastavil. I tak ale 28 sekund a celkově 12 místo značilo velké zlepšení a byl tak zúročen čas, který byl vložen do jednoho tréninku. Po tomto závodě začalo klání o pohár Antonína Hory a to byl teprve mazec s velkým M. Klání totiž nebylo závislé jenom na čase, ale běhalo se na dvou drahách najednou a vyzařovacím způsobem. K tomuto klání bylo potřeba železných nervů a SPARŤANÉ je měli. Jako jediní ze všech startujících Dašických mužstev totiž prošli katem mezi šest nejlepších mužstev. V dalším rostřelu ovšem zaúřadovala „ BOBIKA“ a přesto, že běh byl zcela bezchybný na konkurenci to nestačilo. Ale i tak to byl velký výkon..Po skvěle proběhlých závodech následovala nezřízená pijatika okořeněná již tradičním fotbálkem na boso, který tentokráté skorem vyzněl nul cu nul. Pak už jen víno ženy a zpěv.. Příští rok opět se skvělou náladou ohni a vodě čest…..