Jdi na obsah Jdi na menu

21. kolo

Dne 16.5.2009 sobota hřiště Slavoj Choltice se uskutečnilo mistrovské utkání mezi domácími a hráčcky zrezivělou Spartou Dašice.  Sestavy Hostí: trenér sir alex Jarda Hora který musel vlivem hráčské mizérie zasáhnout do hry, head asistent vlasta petržala Josef Brunovský připraven ke hře, golman: Radek Cabicar, obrana, J.Šibal, J. Šmejda,M.Hora ml., F. Cabicar, záloha,: M.Král, Matěna, nestor M. Hora st., útok: O. Šmejda, Janák. Již před nastoupením na trávník bylo zřejmé, že urvat nějaké body na hřišti soupeře bude velmi složité. Jen tak tak hostující dali do kupy fungující jedenáctku, kdy se sluší poděkovat nestárnoucím hráčům M. a J. Horovi a P. Brunovskému, díky nimž se to nakonec povedlo. Těchto jedenáct statečných se celkem obstojně porvalo se soupeřovými výpady, kdy však v prvním poločase nestačili na tři trefi domácích. Nutno podotknout, že všechny byly parádní. Poločas tak skončil 3:0. V druhém přidal soupeř ještě tři branky navíc, kdy za zminku z pohledu hostů strojí opět parádní sttřela M. Hory ml., který korigoval výsledek na 6:1. Nezbývá než doufat, že bude líp....

Zápasy 21.kola

So 16.05. 17:00   SK Holice B - Tesla Pardubice C   4:1 (0:0)
  So 16.05. 17:00   Slavoj Choltice - SK Sparta Dašice   6:1 (3:0)
  So 16.05. 17:00   AFK Opatovice nad Labem - Sokol Újezd   2:3 (2:1)
  Ne 17.05. 17:00   Sokol Živanice B - Sokol Dříteč   2:1 (1:1)
  Ne 17.05. 17:00   SK Pardubičky - Spartak Sezemice   0:1 (0:0)
  Ne 17.05. 17:00   Torpedo Pardubice - Lipoltice   0:0
  Ne 17.05. 17:00   SK Řečany n.Labem - Sokol Chvojenec   4:0 (2:0)

22.kolo

Dne 24.5.2009 se na propůjčeném hřišti v Podboru odehrálo fotbalové utkání okresního přeboru mezi domácí Spartou Dašice a hostujím SK Holice B, Sestava domácích trenér sir i petržala na lávce, na lavičce trapatoni i murino. golman J.Metelka, obrana J.Šibal, J.Šmejda, M.Hora ml.,P.Kučera, záloha J. Matěna, P.Čermák, M.Král, F. Cabicar, útok O. Šmejda, O. Vajer.  První poločas skončil 0:0 ovšem kdyby skončil 2:6 pro hosty,  žádný divák by se nedivil. V prvním poločase přehlídka zahozených šancí ze strany holických a ve dvouch případech i dašických. Nutno pochválit za první poločas golmana Metelku, který chytil nemožné. Opačně se lze vyjádřit o obou útocích. Holičtí neodázali v prvním poločase proměnit ani nařízenou penaltu a domácí O. Šmejda nedokázal ani ze dvou metrů trefit prázdnou branku. Své si odehrál s přehledem defenzivní střední záložník P. Čermák. V druhém poločase  se opět projevila slabina dašických. J. Metelka odrazil po vyběhnutí bálon na střed na volného protihráče, který si s ním už věděl rady 0:1. V druhém případě došlo k chybě v rozehrávce u branky domácích, kdy holický útočník ani nečekal, že přesná výzva po zemi od domácího golmana ho osloví na 0:2. No a třetí zásach soupeř přidal po konečně proměněném pokutovém kopu 0:3. Toto byl i konečný stav.  Dašice se jistě loučí s Okresním přeborem a sestupují do třetí třídy Holicko.....

Zápasy 22.kola

So 23.05. 10:15   Tesla Pardubice C - Torpedo Pardubice   1:1 (0:0)
  So 23.05. 17:00   Sokol Dříteč - AFK Opatovice nad Labem   0:0 (0:0)
  So 23.05. 17:00   Sokol Chvojenec - Slavoj Choltice   1:0 (0:0)
  Ne 24.05. 17:00   Sokol Újezd - SK Řečany n.Labem   1:4 (0:3)
  Ne 24.05. 17:00   SK Sparta Dašice - SK Holice B   0:3 (0:0)
  Ne 24.05. 17:00   Lipoltice - SK Pardubičky   3:3 (1:2)
  Ne 24.05. 17:00   Spartak Sezemice - Sokol Živanice B   4:1 (3:1)

23.kolo

Dne 31.5.2009 se uskutečnilo na hřišti v Mněticích mistrovské utkání týmu ze dna tabulky mezi domácím Torpédem a hostující zrezivělou Spartou Dašice. Sestavy již tradičně trio trenéru na lavičce sir alex, vlasta petržala, trapatoni, v ochozech muriňo, golman J. Metelka, obrana J.Šibal, J.Šmejda, M.Hora ml., P.Kučera, záloha, J.Matěna, F. Cabicar, M.Král, O.Vajer, útok O. Šmejda, P. Šmejda, střídali P. Čermák, J. Šafář, J. Špaček. První poločas odpovídal umístění obou mužstev ze dna tabulky okresního přeboru. Minimum šancí s prachbýdným zakončením, alespoň co se týče hostující Sparty. Oba góly prvního poločasu padli po neshodách v obraně u obou celků. Nejprve se již tradičně nedohodla obrana dašických z golmanem 1:0 a po té jednoduchou střelu O. Vajera chybně domácí golman pustil za svá záda 1:1. Tak skončil i první poločas. V druhém poločase dostali dašičtí lekci z fotbalové jednoduchosti. Soupeř aniž by toho musel mnoho naběhat svými přihrávkami rozebíral obranu hostů dá se říci do puntíku.  Je pravdou, že do druhého gólu domácích měli dašičtí několik šancí ovšem známý problém jak ho z pár metrů dostat za záda golmana opět nebyl vyřešen. Tak udeřil soupeř a pěknými akcemi postupně dotáhl skore na 5:1.

Zápasy 23.kola

So 30.05. 17:00   SK Holice B - Sokol Chvojenec   2:1 (2:0)
  So 30.05. 17:00   Slavoj Choltice - Sokol Újezd   1:1 (1:0)
  Ne 31.05. 17:00   Spartak Sezemice - Sokol Dříteč   2:4 (1:2)
  Ne 31.05. 17:00   Sokol Živanice B - Lipoltice   1:4 (1:1)
  Ne 31.05. 17:00   SK Pardubičky - Tesla Pardubice C   2:5 (1:2)
  Ne 31.05. 17:00   Torpedo Pardubice - SK Sparta Dašice   5:1 (1:1)
  Ne 31.05. 17:00   SK Řečany n.Labem - AFK Opatovice nad Labem   3:2 (2:1)

24 .kolo

V domácím zápase Dašičkých se soupeřem z Pardubiček, šlo pouze o čest, ovšem hostující celek stále bojoval o to, aby v případě třech sestupujících neměl černého petra právě on. Sestava  domácích. asistent vlasta petžala na lávce, trapatoni za lajnou, murino to vzdal, sir alex střed zálohy, brankář J. Metelka, obrana J.Šibal, J.Šmejda, Hora M. ml., Cabicar F., záloha, J. Hora, P. Šmejda, Matěna J., Šafář J., útok O. Vajer, Šmejda O., střídal P. Čermák. První poločas oboustraně vyrovnaný, O.Vajer neproměnil dvě pěkné šance. Hostující tým nastřelil nejprve břevno a po akci z pravé strany při centru a následné střele z hranice pokutového kopu pohnul skorem na 0:1. Do druhé půle oba soupeři vstupovali se stejným pojetím hry, kdy však v průběhu si více šancí začali vytvářet hosté. Toto vyústilo zhruba ve 30 minutě, kdy v pokutovém území diskutabilně zasáhl domácí Šafář protihráče a rozhočí nařídil hodně přísnou penaltu. Tuto proměnil nekompromisně hostující K. Řezníček. Domácí nesložili zbraně a a pět minut na to se ve skrumáži nejlépe zorientoval F. Cabicar a upravil tak na konečných 1:2 pro Pardubičky.

So 06.06. 10:15   Tesla Pardubice C - Sokol Živanice B   6:1 (3:1)   více »
  So 06.06. 17:00   Sokol Dříteč - SK Řečany n.Labem   2:2
  So 06.06. 17:00   AFK Opatovice nad Labem - Slavoj Choltice   4:1 (3:1)
  So 06.06. 17:00   Sokol Chvojenec - Torpedo Pardubice   4:0 (0:0)
  Ne 07.06. 17:00   Sokol Újezd - SK Holice B   2:4(0:2)
  Ne 07.06. 17:00   SK Sparta Dašice - SK Pardubičky   1:2 (0:1)
  Ne 07.06. 17:00   Lipoltice - Spartak Sezemice   0:7 (0:4)

Dne 14.6.2009 se na hřišti v Přelovicích uskutečnilo fotbalové utkámí mezi domácími Živanice B a zrezivělou Spartou Dašice. Sestava: sir alex lajna, vlasta petržala zasáhl výrazně do hry, golman J.Metelka, obrana J.Šibal, D. Šafařík, F. Cabicar, P. Čermák, záloha M. Král, O. Vajer, J.Matěna, O. Šmejda, útok P. Šmejda, P. Janák, střídali vlasta petržala Josef Brunovský, L.Křížek.  V úvodu utkání překvapivě výrazně pro Spartu Dašice, spojnici domácí svatyně nejprve orazítkoval hostující O. Šmejda, a hned následně levou tyč z třiceti metrů pěknou střelou M. Král. Chvíli na to P. Šmejda vyslal přihrávkou po zemi P. Janáka, který uplatnil svůj důraz, před vyběhnuvším golmanem dopravil míč do prázdné branky 0:1 pro hosty. Vypadalo to, že domácí nenajdou recept na hotsující tým, když 25 minut neohrozili vůbec branku, ale jak už to bývá, po uplynutí této doby převzal na půli domácí hráč míč a dovezl ho nikým neatakovám až do pokutového území, kde nešťastný zásah obrany hostí dopomohl domácím k vyrovnání 1:1. Tak skončil i první poločas.  Do druhé půli začali dašičtí propadat v záloze a v obraně hostí jakoby chyběl jeden hráč. Ovšem dašičtí hrozili s nakopávanými míči a standartními situacemi, kdy netrefil odkritou branku Janák v pěkné pozici. Domácí po jednom z centrů do pokutového území orazítkovali nejprve tyč Metelkovi branky a šťastný odraz jim dopomhl k vedoucí brance 2:1 pro domácí.  Po chybě Šafaříka ve středu hřiště mohli následně domácí zvýšit na dvoubrankový rozdíl, čemuž zabránila skvěle hrající J. Šibal.Na hřiště po tom vlétl vlasta petržala v podobě J. Brunovského, kdy ihned mohl po pěkné přihrávce a samostatné kličce vyrovnat. V této době se již ze hřiště vytratila záloha hostí. Ovšem je třeba pochválit individualní schopnosti O. Vajera, který dokázal podržet míč a obejí několik hráčů najednou. Domácí už v této době pouze čekali na závěrečný hvizd. Za zmínku stojí již pouze asi 95 minuta, kdy hostující J.Matěna zahrával standartní situaci, do pokutového území mimochodem naběhl i golman Metelka, kdy centr o několik milimentrů netrefil vzduchem plachtící Šafařík. Utkání tak skončilo 2:1.

Zápasy 25.kola

So 13.06. 17:00   SK Holice B - AFK Opatovice nad Labem   1:2
  So 13.06. 17:00   Slavoj Choltice - SK Řečany n.Labem   0:2 (0:1)
  Ne 14.06. 17:00   Lipoltice - Sokol Dříteč   2:4 (1:1
  Ne 14.06. 17:00   Spartak Sezemice - Tesla Pardubice C   0:2 (0:2)
  Ne 14.06. 17:00   Sokol Živanice B - SK Sparta Dašice   2:1 (1:1)
  Ne 14.06. 17:00   SK Pardubičky - Sokol Chvojenec

2:3 (0:2)

Ne 14.06. 17:00   Torpedo Pardubice - Sokol Újezd   0:3 (0:2)

Dne 21.6.2009 se uskutečnilo z pohledu domácí Sparty Dašice rozlučkové utkání okresního přeboru a to  z hostujícím týmem Spartaku Sezemice. Sestava sir alex, vlasta petržela lávka, trpapatoni pozdní příjezd a jose murino přes ppodborskou džungli dorazil také. Golman J. Metelka, obrana P. Kučera, J. Šibal, J. Šmejda, M. Hora ml., záloha J.Matěna, M. Král, P. Šmejda, F. Cabicar,  útok O. Vajer, P. Jínák, střídali P. Čermák, D. Šafařík, J. Šafář. Kdo nestihl úvod utkání  přišel téměř o polovinu gólové nadílky. Asi v druhé minutě neudržel lehký centr domácí golman a hosté pohodlně dali na jedna nula. Hned dvě minuty na to z 25 metrů pěknou střelou těsně nad trávníkem k pravé tyči s pohledu střelce zvýšil hostující hráč  na 0:2. No a dílo bylo dokonáno v 10 minutě, kdy opět pochybě obrany, propadl centr až k volnému hráči hostí 0:3. Diváci, kteří právě usedávali na lavice,, začali přemýšlet jestli nestráví nedělní odpoledne jiným způsobem, ti co však vydželi zřejmě nelitovali. Techničtější hosté po rychlém vedení zřejmě zvolnili tempo a domáci Sparta začala vystrkovat drábky.  O. Vajer  šel v této fázy celkem dvakrát sám na golmana, ale to zakončení, netrefili se ve vyložených šáncích ani P. Janák, a F. Cabicar. Tak opět ukončili poločas hosté, kdy tak upravili poločas na 0:4. Do druhé půle si hosté mysleli, že je vše rozhodnuto a tak nechali hrát domácí, což neměli dělat. Po svém asi 8 samostaném nájezdu konečně rozvlnil síť hostů O. Vajer  1:4.  sir alex po té provedl celkem tři střídání  po sobě . Nutno  říci, že na hřišti byla vidět pěkná hra se šancemi na obou stranách. Nejprve na 2:4, po pěkné rozehrané standartní situaci ze strany opět vynikájícně hrajícího stopera J. Šibala, upravil výsledek nikým nehlídán, hlavou střídající D. Šafařík. Na toto hosté odpověděli překonáním obrany  střelou  do prázdné branky na 2:5. Z dvacítky se výstavně opřel ještě do míče M. Král a tak konečný  výsledek se zastavil na 3:5, Nutno podotknout, že soupeřovi stačilo 8 střel na pět gólům. Dašickým na tři asi 20 stoprocentních šancí. Pro nestraného díváka pěkný mač. Takže Sparto Dašice ať se ti v III.třídě Holicko daří.